Aktualności

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami z branży

Wieluń idealne miejsce do inwestowania

Wieluń jest niewielkim miastem położonym na krańcach województwa Łódzkiego. Jego oddalenie od wielkich ośrodków miejskich wykształciło w mieszkańcach przedsiębiorczość i zaradność. Atutem miasteczka jest lokalizacja na przecięciach ważniejszych szlaków komunikacyjnych. Czas dojazdu do węzła S8 wynosi 15 min. A stąd do Łodzi czy Wrocławia tylko 1,3 godziny.

Region idealny na wielkie inwestycje. Tanie tereny inwestycyjne. Dostęp do wykwalifikowanych i nieroszczeniowych pracowników. Budowana odkrywka elektrowni Bełchatów 10 km od miasta. Minusem jest prowincjonalne podejście samorządowców do biznesu, wspierających głównie rolnictwo i miejscowy handel zapominając o usługach i drobnych producentach, których w powiecie nie brakuje. To właśnie skromny Wieluniak z przyjaciółmi zakładał znaną dziś spółkę Wielton SA.

Wieluń może się stać „ziemią obiecaną” dla przedsiębiorców przy obecnym wsparciu rządu. Miasto gwarantuje przyjazne podejście w instytucjach takich jak ZUS czy Urząd Skarbowy, a rejestracji nowych podmiotów w Urzędzie Miasta dokonuje przesympatyczna Pani Katarzyna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *